Επίσκεψη στις εγκαταστάσεις του ΣΕΦΑΑ Κομοτηνής

Στις 17/1 οι μαθητές των Ε’ και Στ’ τάξεων επισκέφθηκαν τις εγκαταστάσεις του ΣΕΦΑΑ Κομοτηνής και συμμετείχαν σε αθλητικές δραστηριότητες του προγράμματος Αθλητικού Τουρισμού και Αναψυχής. Η υπεύθυνη του προγράμματος, αναπληρώτρια καθηγήτρια κα. Υφαντίδου Γεωργία, μαζί με τους φοιτητές της ειδικότητας της, απασχόλησαν δημιουργικά τους μαθητές μας σε ομαδικές και ατομικές δράσεις όπως:

– Ζωγραφική με υλικά της φύσης

– Ποδηλασία στο χώρο της πανεπιστημιούπολης, όπου έλαβαν χώρα όλες οι δραστηριότητες.

– Παιχνίδια συντονισμού και συνεργασίας

– Σκυταλοδρομίες κ.λ.π

Οι μαθητές απόλαυσαν τη συμμετοχή και την οργάνωση της ημέρας και δέχτηκαν πολύτιμη ανατροφοδότηση για το πως να αναπτύξουν την ομαδικότητα και κάποιες κινητικές τους δεξιότητες. Ευχαριστούμε το ΣΕΦΑΑ για την φιλοξενία και ιδιαίτερα την κα. Υφαντίδου για την εποικοδομητική ημέρα.