Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη για το σχολ. έτος 2019-20

5ο    Δημοτικό Σχολείο

Κομοτηνής

Αγαπητοί γονείς,

για την εγγραφή των παιδιών στην Α΄ τάξη κατά το σχολικό έτος 2019-2020 απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Συμπληρωμένη έντυπη αίτηση εγγραφής
  1. Επίδειξη βιβλιαρίου υγείας ( φωτοτυπία της πρώτης σελίδας και της σελίδας των εμβολίων)
  1. Ατομικό Δελτίο Υγείας (Α.Δ.Υ.Μ.). Μπορεί να κατατεθεί το αργότερο ως το τέλος Σεπτεμβρίου. ( Νέο έντυπο)
  1. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας του παιδιού (Συμβόλαιο σπιτιού επικυρωμένο από την εφορία ή πρωτότυπος λογαριασμός ΔΕΗ υποχρεωτικά στο όνομα του γονιού)
  1. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου
  1. Αίτηση – Δήλωση γονέα για το Ολοήμερο Σχολείο( αν το παιδί παρακολουθήσει το πρόγραμμα του Ολοημέρου)
  1. Το έντυπο γονικής συγκατάθεσης για ανάρτηση φωτό ή βίντεο στη

σχολική ιστοσελίδα

1. Κατάσταση τηλεφώνων που αφορούν τον/τη μαθητή/τρια

9.Υπεύθυνη δήλωση για το ποιος θα παραλαμβάνει το παιδί με τη λήξη των μαθημάτων

10.Υπεύθυνη δήλωση με τα στοιχεία του μαθητή

Για πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στη Διεύθυνση του 5ου Δημοτικού Σχολείου.

Οι εγγραφές θα γίνονται από 6 έως 20 Μαίου 2019,  τις ημέρες και ώρες λειτουργίας του Σχολείου, στη Διεύθυνση του Δημοτικού Σχολείου.

Από τη Διεύθυνση του 5ου Δημ. Σχολ.Κομοτηνής