Εκδηλώσεις για τη λήξη του διδ.έτους

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ

ΤΟΥ 5ου Δ.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

Σας ενημερώνουμε ότι την Δευτέρα 12-06-17, το πρώτο δίωρο(από τις 8:10΄π.μ.- 09:40΄π.μ.), θα πραγματοποιηθούν στην αυλή του Σχολείου οι αθλητικές  εκδηλώσεις όλων των Τμημάτων.

Την Τρίτη 13-6-17 στο αμφιθέατρο του σχολείου θα πραγματοποιηθούν οι εκδηλώσεις για τη λήξη του διδακτικού έτους ( ποιήματα , τραγούδια, θεατρικά, σκετς κ.α.).

Την Τετάρτη 14-06-17, το πρώτο δίωρο(από τις 8:10΄π.μ.- 09:40΄π.μ.),θα πραγματοποιηθούν στην αυλή του Σχολείου οι χορευτικές εκδηλώσεις όλων των Τμημάτων.

Την Πέμπτη 15-06-17  οι μαθητές θα πάρουν τους Τίτλους Προόδου ή  Τίτλους Σπουδών και τους Ελέγχους Προόδου. Η αποχώρηση των μαθητών  την Πέμπτη θα γίνει στις 09:30΄ π.μ. και δε θα λειτουργήσει το Ολοήμερο.

Την Δευτέρα  12-06-17, την Τρίτη 13-06-17 και την Τετάρτη 14-06-17  το πρόγραμμα του Σχολείου και του  Ολοημέρου Τμήματος θα λήξει κανονικά, όπως όλη τη χρονιά. Για τις αθλητικές και χορευτικές  εκδηλώσεις  οι μαθητές να φορούν αθλητικά παπούτσια και υποχρεωτικά καπέλο.

Οι γονείς   και οι κηδεμόνες μπορούν να παρακολουθήσουν όλες τις παραπάνω εκδηλώσεις του Σχολείου.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου